czwartek, 20 maja 2010

Słowo pisaneTak - obiecałem wiec pisze. Kilka najfajniejszych ksiazek o Imperium Rzymskim (i nie tylko) które ostatnio przeczytałem.
Zacznijmy od beletrystyki - Simon Scarrow - oglądaliście Gladiatora? Napewno. Podobał sie wam?
Jeśli tak KONIECZNIE(!!!!!!!) przeczytajcie ksiazki tego autora. Mamy rok 42 ne - II Legion właśnie wybiera sie do...tajemnica :)
W każdym badz razie śledzić będziemy losy centuriona Macro i jego optio Cato.
Książek jest 8, srednio po 450 stron każda - niby sporo ale naprawde warto!!! Niestety jeszce ksiazki ie zostały wydane w jez polskim (mam wydania angielskie), ale daje sie jue upolować na allegro i to po bardzo atrakcyjnych cenach!!
Wojny bitwy i wojownicy rzymscy - Przyjęło się sądzić, że rzymskie legiony - aż do epoki rozpowszechnienia prochu strzelniczego - były w działaniu bojowym najstraszliwszą i najskuteczniejszą formacją. Ich żołnierze słynęli z żelaznej dyscypliny, odwagi, a bardzo często także z okrucieństwa. A jednak również ci wojownicy często czytywali dzieła filozofów, pisali uczone traktaty i recytowali poezję. Autor, brytyjski historyk, znawca dziejów starożytnego Rzymu w ich aspekcie militarnym, przedstawia wizerunki najsłynniejszych rzymskich dowódców i żołnierzy, ludzi nadających kształt Republice, a potem Cesarstwu. - tak to możecie wyczytac na stronie. Od siebie? Naprawdę polecam, można dowiedzieć się paru ciekawostek (wpływ pojedynków 1 na 1 na bitwy). Minusem ksiażki sa niestety zdjecia przedstawiające grupu rekonstrukcyjne - mogli wybra lepiej.
Ostatnia bitwa Hannibala. Zama i upadek Kartaginy - tytuł mówi wszystko - dokładna analiza bitwy, taktyki armi Hannibala i Scypiona - jeśli komuś zależy na dokładnej analizie tej bitwy - polecam ta pozycie - świetne mapy dopełniają całości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz